Magdalena Boukhemisová - článkyZateplení pomocí ovčí vlny

I když je v nabídce obchodů se stavebními hmotami obrovské množství nejrůznějších syntetických izolačních materiálů, stále více lidí obrací svou pozornost také k izolování pomocí čistě přírodních hmot. Používají se nejen u ekologicky realizovaných novostaveb, ale třeba také na zaizolování starších budov, třeba roubenek či dalších venkovských chalup. Jednou z nich je také ovčí vlna, jejíž velkou výhodou je, že izolace se vyrábí vlastně z odpadu. Ovce se stříhají po celém světě, ale zpracovává se jen minimum získané vlny, zbytek se bez užitku likviduje, takže zpracovat část na izolace neznamená, že by se musel zvyšovat počet chovaných ovcí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zateplit podlahu nad sklepem?

Taky nesnášíte chladno od podlahy? Máte zateplenou fasádu i střechu domu, ale přesto můžete mít poměrně chladno v místnostech, které jsou buď nad sklepem, neobývanými prostory v přízemí, garáží, nebo vstupní chodbou, případně nad průjezdem, prostě nad všemi prostory, kde se netopí. Cynik by řekl, že si stačí vzít tlusté ponožky a je po problému, ale není to pravda. Pokud strop takového prostoru nezateplíte, můžete přicházet o dost peněz. Náklady na vytápění objektu se zvyšují až o 10 % ročně. Nejčastěji se tento problém řeší právě v souvislosti se sklepy.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zateplit podlahu na půdě?

Dosud nevyužívaná půda bývá vítaným zdrojem potenciálního prostoru, když chceme rozšířit počet obytných místností v domě, nebo na ní rovnou vybudovat nový byt. Zváště ve starších domech najdeme na půdách zajímavé prvky, jako staré trámy, které mohou být v novém bytu významnými prvky interiéru, ale bez stavebních úprav se neobejdeme. Vždy je třeba se do toho dát od podlahy, a to doslova. Nejde jen o estetickou podobu, ale hlavně o kvalitní izolaci, která může uspořit značné náklady na vytápění.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zateplit dřevěný strop?

Dřevěný strop působí v interiéru vždy originálně. Zvláště ve venkovských chalupách či v podkroví starších domů evokují dřevěné stropy teplo domova, ale právě teplo může být pod dřevěným stropem problém. Velmi často mají jak chalupy, tak podkrovní prostory problém s izolací.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek